Tuesday , 6 December 2022

DOSHI: BAZHDARIN E PROPOZOI LSI, FITORE VOLTANA ADEMIT!

Deputeti i prjashtuar nga Partia Socialiste Tom Doshi del n mbshtetje t kandidates s djatht pr Bashkin e Shkodrs Voltana Ademi. E ka t fituar Shkodrn, tha Doshi ndrsa la ambientet e Prokuroris s Prgjithshme.

Doshi shpjegoi q mbshtetja e tij ndaj kandidatit t majt pr Bashkin e Vaut t Dejs, lidhet me faktin se kundrshtari i tij demokrat vjen nga radht e LSI-s. Per kandidatin e Vaut Dejsit, kam shkuar me kerkesen e te rinjve te zones se vaut Dejsit. Ai qe ka siglen e PD- se eshte propozuar nga LSI. Edhe Bazhdari eshte propozuar prej LSI. Voltanes I uroj fitoren qysh sot. E ka te fituar. Une mbeshtes PS jo LSI. Une mbeshtes popullin jo deputetet qe jane ushtare, nuk kane guxim te kerkojne asnje te drejte. Mund te merrnin favore, te blinin popullin shqiptar si Ilir Meta, me miell e me xhinsa. Tha Doshi.
Shkak pr kt vendim sipas Doshit sht br nj deklarat q sipas tij nnkryetari i Partis Socialiste Taulant Balla ka br gjat nj takimi elektoral, ku ka thn se kandidatja e aleancs s majt n Shkodr sht propozuar nga LSI-ja.

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBAN DËGJESËN E RADHËS NË NJËSINË RRETHINA

Taulant Shahmani dhe Valbona Doniku kane qene kandidatet e radhes qe kane prezantuar platformat e …