Wednesday , 29 June 2022

DOSHI: I BJ THIRRJE QYTETARVE Q T MOS BLIHEN NGA ILIR META

Un jam prjashtuar nga grupi parlamentar i Partis Socialiste por vazhdoj t jem deputet pasi prjashtimin tim nga politika e bni vetm ju. N kt mnyr u sht drejtuar t rinjve t Bushatit, Vaut t Dejs dhe Vig Nels deputeti i Shkodrs Tom Doshi.

Tom Doshi u ka br thirrje t gjith banorve t komuns s re t Vaut t Dejs q t mos votojn Zef Hiln pasi do vot e dhn pr kt kandidat shkon direkt pr Ilir Metn, ndrsa kt thirrje u ka br e gjith qytetarve t qarkut Shkodr q t mos blihen nga Ilir Meta.

N fund deputeti Doshi ka dhn edhe nj mesazh t qart pr qeverin dhe politikn shqiptare.

Deputeti Doshi pati daljen e par n fushatn lokale 2015 ku deklaroi se mbeshtet kandidatin e PS-s pr bashkin Vau Dejs. Ndrsa takimi i tij ishte n kuadr t nj ftese qe ju b nga t rinjt. Ai u prit nga qindra mbshtets dhe simpatizant t tij.

Lexoni dhe kete

BAJRAM BEGAJ PËR PRESIDENT I RI I SHQIPËRISË

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, gjeneralmajor Bajram Begaj, është …