Tuesday , 16 August 2022

Drejtori i OSHEE- se inspektim ne Shkoder

Operatori i shprndarjes s energjis elektrike nuk ka krkuar n asnj moment dorzimin e librezave t energjis nga deputett dhe n kt pik sht abuzuar. Ka qn kjo deklarata e administratorit t prgjithshm t OSHEE Adrian ela e br gjat inspektimeve n qytetin e Shkodres.

Ndrkoh duke u ndalur tek inspektimi ne Shkoder, ela e lidhi me faktin se n kt qark ka shum problematika me investimet n rrjet, ndrhyrjet e paligjshme dhe arktimet.

Drejtuesi i OSHEE- se ka komentuar edhe ankesat e konsumatorve q kan kapur shifrn e 50 mij t tillave. Sipas eles Kujdesi ndaj klientit: sht nj nga pikat m t dobta q do t reformohet s shpejti.

Aktualisht n Shkoder niveli i arktimeve shkon n afro 80% n qytet dhe 65 % n fshat.

Lexoni dhe kete

11,493 BIZNESE TE VOGLA KALUAN NE TVSH, PA KOSTO

Administrata tatimore njofton se kalimi i biznesit të vogël në skemën e TVSH-së është një …