Tuesday , 18 December 2018

Drejtori Policise shoqeron Nenkryetarin e Bordit te Vllaznise – video eksluzive!

 

http://youtu.be/9f2QA1hIfyk

Njė incident i rėndė ka ndodhur nė ndeshjen e sotme Vllaznia- Flamurtari. Drejtori i Policisė sė Qarkut Shkodėr Shaban Nexhi, ka urdhėruar shoqėrimin nė polici tė nėnkryetarit tė Bordit Mbikėqyrės tė klubit Vllaznia Edip Shiroka. Televizioni Rozafa ka pamjet ekskluzive tė debatit tė kėtyre tė dyve dhe  urdhėrit tė dhėnė pėr shoqėrimin e Shirokės. Gjithēka ka ndodhur rreth minutės sė 25-tė tė ndeshjes. Policia e Shkodrės ka vendosur para ndeshjes qė nė tribunėn pas porte ku zakonisht janė vendosur tifozėt ultras tė Vllaznisė, kėtė herė tė vendoseshin tifozėt e Flamurtarit. Pėr tifozėt shkodranė, duhej gjetur njė vend tjetėr nė trivbunėn pėrballė. Por tifozėt Vllaznit Ultras nuk kanė pranuar qė tė vendosen diku tjetėr dhe pėr rrjedhojė, janė drejtuar drejt tregut tė Zdrales ku kanė vazhduar tė bėjnė tifozllėk pėr skuadrėn e tyre. nė njė situatė tė tillė, anėtarėt e Bordit drejtues tė Vllaznisė sė bashku me administratorin Kalamishi, kanė shkuar tek ky grupim tifozėsh duke i bindur se ata duhet tė jenė nė shkallėt e stadiumit. Kjo ka ndodhur dhe tifozėt kanė hyrė nga njė derė poshtė tribunės qendrore duke u vendosur nė pjesėn ku gjithmonė kanė qenė tė vendosur tifozėt miq. Kjo gjė nuk i ka pėlqyer aspak drejtorit tė policisė Nexhi i cili ka urdhėruar nxjerrjen sėrish jashtė tė kėtyre tifozėve. Edip Shiroka, nė rolin edhe tė nėnkryetarit tė Bordit Mbikėqyrės, ėshtė mundur t’i shpjegojė numrit 1 tė Policisė veprimin e tyre por nga ana tjetėr drejtori Nexhi me gjeste aspak tė hijshme, ka urdhėruar shoqėrimin e Shirokės pėr nė polici. Bashkė me tė ka urdhėruar edhe shoqėrimin e rojės sė derės ku kanė hyrė kėta tifozė. Sikur tė mos mjaftonin ato,  ėshtė shoqėruar edhe njė tifoz qė ka guxuar t’i thotė drejtorit pse i nxorre jashtė ultrasit se ata fėmijė janė. I gjithė ky incident ka lėnė njė shije aspak tė mirė tek tė gjithė tė pranishmit nė stadium. Kėshilltari Shiroka ka qėndruar vetėm pak minuta nė komisariat dhe mė pas ėshtė kthyer sėrish nė stadium nė momentin e mbarimit tė ndeshjes por ajo ēfarė ka ndodhur me tė, natyrisht qė ka qenė shumė e rėndė.

Lexoni dhe kete

NXENESIT NE SHKOLLEN E MESME NE GUR I ZI DALIN NE PROTESTE

NxĆ«nĆ«sit e shkollĆ«s sĆ« mesme tĆ« bashkuar nĆ« Gur i Zi kanĆ« dalĆ« ditĆ«n e …