Sunday , 19 September 2021

DREJTORIA E ARSIMIT, MBLEDHJE ME DREJTORET E SHKOLLAVE

Drejtoria e Arsimit Shkoder ka zhvilluar nje mbledhje per te diskutuar problemet me emergjente ne prag te sezonit te ri shkollor. Gjat ksaj mbledhje dy problemet kryesore q u evidentuan ishin infrastruktura dhe shperndarja e librave.

Pavaresisht problemeve q jan parashtruar nga drejtort e shkolllave t gjitha shkollat do t hapin dyert me 14 Shtator atehere kur starton dhe viti I ri shkollor.

Motoja e ktij viti do t jet Stop dhunes n Shkoll. Drejtori I drejtoris rajonale t arsimit Kadri Ymeri ka krkuar nga ana e drejtoreve q me datn 14 shtator duhet t kn t gjitha dokumetat ose n t kundrt do t kt penalizime.

Lexoni dhe kete

PUNIME ARTIZANALE ME MBETJE

Nga dëshira për të mbrojtur mjedisin si ekspert turizmi mësoi dhe një zanat. Erjon Elmazi …