DREJTORIA E “ZERIT TE AMERIKES” VIZITE NE BASHKINE SHKODER

Amanda Bennett drejtoreshe e pergjithshme e Zerit te amerikes ka ndermarre nje tur vizitash ne te gjithe Ballkanin. Kete te marte ajo u ndal ne Shkoder ku u prit nga kryebashkiakja Voltana Ademi, si dhe krterai i Bashkise Malesi e madhe Tonin Marinaj ,Kryetari i Bashkise Puke Gjon Gjonaj Kryetari i keshillit bashkiak Xhemal Bushati si dhe kryetarja e keshillit te qarkut Greta Bardeli. Kryebashkiakja Voltana Ademi vuri theksin tek rendesia qe zeri i Amerikes ka patur nder vite per Shqiptaret, edhe atehere ,kur fjala nuk ishte e lire.

Bennett u shpreh e kenaqur qe ndalesa e pare ishte qyteti i Shkodres, ndersa garantoi se “VOA” do te vijoje transmetimin ne gjuhen shqipe. E pyetur per paanshmerine e kesaj media, ashtu sikurse e cilesoi disa here, Bennet u pergjigj:

Me pas Amanda Bennet zhvilloi edhe nje vizite ne Muzeun kombetar Marubi, ku u njoh nga afer me historine e galerise.

Lexoni dhe kete

“KONTROLLET NE ZONEN E PREKALIT, JO VETEM PER KANABIS POR EDHE SEZONIN TURISTIK”

Gjate nje takimi te zhvilluar ne Njesine Ana e Malit, per parandalimin e kultivimit te …