Tuesday , 27 October 2020

DREJTUESIT E VLLAZNISĖ TAKIM ME KRYEBASHKIAKEN ADEMI

Pas Bordit Mbikėqyrės, edhe vetė kryebashkiakja e Shkodrės Voltana Ademi u ka dhėnė garancinė drejtuesve tė klubit Vllaznia pėr vazhdimin e punės pėr ndėrtimin e skuadrės sė sezonit tė ri. Takimi me numrin 1 tė qytetit mėsohet tė jetė zhvilluar ditėn e djeshme dhe nė tė kanė marrė pjesė administrator Gjyrezi, drejtori sportiv Grima dhe trajneri Cungu. Takimi ka qenė I gjatė dhe janė diskutuar pėr shumė gjėra. Nga sa mėsohet kryebashkiakja I ka dhėnė sėrish garancinė maksimale drejtuesve tė klubit dhe atij tė stafit teknik, pėr njė mbėshtetje si morale ashtu edhe financiare pėr ndėrtimin e njė skuadre mė tė mirė nė sezonin e ri futbollistik. Natyrisht qė njė gjė e tillė ėshtė shumė e rėndėsishme sepse nė fakt, ajo ėshtė drejtuesja mė e lartė e klubit. Treshja Gjyrezi- Grima- Cungu, pas marrjes sė kėsaj garancie pritet tė nisin menjėherė punė pėr ndėrtimin e skuadrės dhe gjetjen e lojtarėve cilėsorė. Kontaktet kanė nisur menjėherė dhe nga dita e nesėrme nuk pėrjashtohte mundėsia qė tė vijnė edhe firmat e para tė futbollistėve qė duan tė veshin fanellėn e Vllaznisė nė sezonin e ri. Duhet theksuar se pėr momentin, kuqeblutė nuk kanė marrė asnjė lojtar, pėrkundrazi janė dobėsuar nė krahasim me sezonin qė sapo u mbyll. Kjo ngaqė janė larguar Arbri pėr tek Kukėsi dhe Hakaj pėr tek Partizani. Pėrveē tyre janė edhe disa futbollistė tė tjerė tė cilėve u ka pėrfunduar kontrata dhe ende nuk dihet nėse do tė rinovojnė apo jo. Kėtu pėrfshihen portieri Selimaj si dhe mbrojtėsit Cicmil, Vrapi e Marku. Gjithsesi me interes pritet tė shohim se cilėt futbollistė do tė vijnė tek Vllaznia pėr sezonin e ri. Emri qė po pėrflitet mė shumė aktualisht ėshtė ai I shkodranit Olsi Gocaj qė mund tė rikthehet sėrish tek kuqeblutė e po ashtu edhe Arsid Kruja. Megjithatė, ata nuk mjaftojnė sepse duhen edhe futbollistė tė tjerė, duke nisur nga porta, mbrojtja, mesfusha dhe pėr tė pėrfunduar nė sulm.

Lexoni dhe kete

FRANC ASHIKU SHPALLET SƋRISH KAMPION NƋ SHAH

Shahisti shkodran Franc Ashiku Ć«shtĆ« shpallur sĆ«rish kampion i ShqipĆ«risĆ«. Ky Ć«shtĆ« verdikti i dalĆ« …