Sunday , 29 November 2020

DRITAN SALAJ RIZGJIDHET KRYETAR I KOLEGJIUMIT T ARBITRAVE

Dritan Salaj do t vijoj t jet kryetar i kolegjiumit t arbitrave t Shkodrs edhepr katr vitet e ardhshme. Nj vendim i till ka dal nga zgjedhjet e rradhs tktij kolegjiumi. Prball kandidatit tjetr Melis Dervishi, kryetari i deritanishmSalaj ka fituar bindshm duke u rikonfirmuar edhe njher tjetr n kt post. Nvotimet e zhvilluara n ambjentet e stadiumit “Loro Borii” kan marr pjes 34arbitra ndrkoh q i deleguar pr t ndjekur kto zgjedhje nga Federata Shqiptare eFutbollit ka qen Bujar Pregja. Gjithka ka shkuar n mnyrn m t mir t mundshmedhe n fund, pr Salajn ka patur duatrokitje nga t gjith. Vet ai, n prononcimin etij pr mediat pas marrjes s mandatit t dyt, ka premtuar t bj m t mirn prkt kolegjium n katr vitet e ardhshme.

I knaqur me analizn e zhvilluar dhe votimet, ka qen edhe i deleguari i FederatsBujar Pregja, i cili ka premtuar mbshtetje maksimale pr kt kolegjium prrikthimin e tij n traditn e kohve m t mira t tij.

Emrat e dal n vite nga Kolegjiumi i Shkodrs kan hyr n historin e arbitrimitshqiptar por pr momentin, ky kolegjium nuk ka asnj arbitr t saj n Superlig. Njarsye m tepr pr kryetarin Salaj dhe drejtuesit e tjer q t rrisin punn prprgatitjen e arbitrave cilsor.

Lexoni dhe kete

TË PREMTEN NË “LORO BORIÇI”, SHQIPËRI – QIPRO

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll për femra do të luajë të premten në stadiumin “Loro …