DROGA NE AUTOMJETIN E AKSIDENTUAR, POLICIA JEP DETAJE

Policia e Lezhës ka dhënë detaje për drogen që u zbulua në një automjet, që u aksidentua mbrëmjen e së hënës në rrugen e kombit në afërsi të Milotit.Sipas policisë sasia e droges sw zbuluar është 50 kg e 730 gram e llojit kanabis sativa e cila është sekuestruar në cilësinë e proves metariale, ndërsa është arrestuar në flagrancë shtetasi Fadil Tershalla 25 vjeç banues në Kukes si dhe janë shpallur në kërkim shtetasit H.S, B.C dhe L.H, banues në Gostil Kukës.

Pas aksidentit 3 përsonat arriten të largohen nga vendi i ngjarjes, duke i shpëtuar policisë.Sipas burimeve destinacioni i lëndës narkotike ka qenë qytetit i Kukësit, ndërsa po vijojnë hetimet për të zbuluar aktivitetin e këtij grupi që merrej me trafikimin e droges.Zbulimi i lëndës narkotike ishte krejt rastësisht për Policinë e Lezhës, e cila kishte shkuar në vendin e ngjarjes pas përplasjes së dy automjeteve.

Sasia e droges ishte e pakëtuar në bagazhin e automjetit ti audi me targa AA778FY dhe pas përplasjes njw pjese e sajë u përhap në rrugë.

Lexoni dhe kete

NGJARJE E RENDE NE TREGUN E MILOTIT. GRUAJA I MERR JETEN BURRIT TE SAJ

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në tregun e Milotit në Kurbin, …