Saturday , 28 March 2020
Breaking News

DUKA: BASHKITE E DJATHTA TE ZBATOJNE MARREVESHJEN ME PR

Zbatimi i marrveshjes n nivel lokal n mes partis demokratike dhe asaj republikane ka qn n qndr t diskutimeve gjat analizs s rezultatit t republikanve n zgjedhjet 21 Qershorit, ku prvec kryesis s PR- s n Shkoder ishin t pranishm Deputeti i republikanve Agron Duka si dhe N/ Kryetari i ksaj force politike Arjan Madhi. Ka qn deputeti Duka ai I cili ka br t ditur se brenda ktij muaji do nisin takimet me 10 kryebashkiakt e PD- s me qllim zbatimin e marrveshjes.

Nga ana tjetr Duka ka krkuar angazhim n forcimin e strukturave t republikanve pasi sipas tij PR- ja duhet t bht gati pr zgjedhjet e ardhshme parlamentare ndrsa nuk ka prjashtuar mundsine edhe t zgjedhjeve t parakohshme.

Analiza e zgjedhjeve vendore ka qn n fokus s kryesis s Partis republikane n Shkodr ndrsa ka nisur puna pr ringritjen e strukturav n t 5 bashkit e qarkut Shkoder, ku kjo forc politike krahauar me vitet e shkuara ka njohur rritje ne vota.

Lexoni dhe kete

“PO TË DËGJOJ” NË DAJÇ

Gjatë turit #Potëdëgjoj, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ndal në Dajç të Shkodrës, …