DUKA: BASHKITE E DJATHTA TE ZBATOJNE MARREVESHJEN ME PR

Zbatimi i marrėveshjes nė nivel lokal nė mes partisė demokratike dhe asaj republikane ka qėnė nė qėndėr tė diskutimeve gjatė analizės sė rezultatit tė republikanėve nė zgjedhjet 21 Qershorit, ku pėrvec kryesisė sė PR- sė nė Shkoder ishin tė pranishėm Deputeti i republikanėve Agron Duka si dhe N/ Kryetari i kėsaj force politike Arjan Madhi. Ka qėnė deputeti Duka ai I cili ka bėrė tė ditur se brenda kėtij muaji do nisin takimet me 10 kryebashkiakėt e PD- sė me qėllim zbatimin e marrėveshjes.

Nga ana tjetėr Duka ka kėrkuar angazhim nė forcimin e strukturave tė republikanėve pasi sipas tij PR- ja duhet tė bėhėt gati pėr zgjedhjet e ardhshme parlamentare ndėrsa nuk ka pėrjashtuar mundėsine edhe tė zgjedhjeve tė parakohshme.

Analiza e zgjedhjeve vendore ka qėnė nė fokus sė kryesisė sė Partisė republikane nė Shkodėr ndėrsa ka nisur puna pėr ringritjen e strukturavė nė tė 5 bashkitė e qarkut Shkoder, ku kjo forcė politike krahauar me vitet e shkuara ka njohur rritje ne vota.

Lexoni dhe kete

META JEP MESAZHIN E PRERƋ PƋR POLITIKƋN

Presidenti Ilir Meta i bĆ«n thirrje gjithĆ« politikĆ«s shqiptare tĆ« mos humbasĆ« mĆ« asnjĆ« minutĆ« …