Breaking News

DY FEMIJE HUMBIN JETEN NE LIQENIN E SHKODRES

2 femije jane mbytur pasditen e kesaj te Enjte ne liqenin e Shkodres. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 16:00 ne vendin e quajtur Grile te Malesise se Madhe. Menjehere sa kane mberritur ne vendin e ngjarjes sherbimet e policise kane konstatuar se jane mbytur dy shtetas. Konkretisht E.T 13-vjec dhe S.T 15-vjec. Te dy viktimat kane qene banues ne fshatin Gruemire te Malesise se Madhe dhe kusherinj me njeri- tjetrin.

Sipas policise, mesohet se kane qene 7 persona, te cilet jane futur ne liqenin e Shkodres ku kane hypur ne nje varke te vogel dhe kane arritur deri ne nje thellesi te liqenit e me pas jane hedhur ne uje per tu lare. Por, varken e ka marre rrjedha e liqenit, ku 5 prej 7 personave kane mundur te dalin ne breg te liqenit, ndersa dy femijet jane mbytur ne uje.

Mesohet se forcat e policise sebashku me banoret e zones kane nxjerre ne breg rreth ores 17:45 trupat e dy viktimave. Nga ana tjeter, grupi hetimor po vijon punen per zbardhjen e plote te rrethanave te kesaj ngjarje.
Gjithashtu, thellohet edhe me teper bilanci i viktimave qe kane humbur jeten ne ujerat e vendit tone ne kete sezon turistik.

Lexoni dhe kete

ARRESTOHET NE PIKEN KUFITARE HANI – HOTIT NJE 32-VJEÇAR

Një 32 vjecar ka rënë në prangat e policisë pasi ka tentuar të kaloi ilegalisht …