Tuesday , 6 December 2022

DY KANDIDATET ADEMI- BAZHDARI N DEBAT PUBLIK!

Dy kanditatet pr kryetare bashkie t qytetit t Shkodrs, Keti Bazhdari dhe Voltana Ademi jan vne prball njra-tjetrs n nj diskutim me rinin e qytetit ndrsa kan nnshkruar edhe kontratn pr t rinjt. N qendr t diskutimeve ishte Kontrata sociale e cila prmban projektet q t rinjt i krkojn kryebashkiakut t ardhshm. E para e mori fjaln znj. Ademi e cila u ndal tek prezantimi i projektit t saj dhe pikave kryesore q ishin ndrtimi i nj qendre multifunksionale pr t rinjt e qytetit ku rndsin kryesore e kishte informimi i t rinjve.

M pas rradhn e kishte zonja Bazhdari theksoi se n hartimin e programit t saj kjo pjes e shoqris nuk zinte vetm ato pika q shoqata IRSH kishte para shtruar por edhe m tepr se kaq.

Edhe pse ishte parashikuar q takimi t zhvillohej me t rinj t papolitizuar, pjesmarrs n kt aktivitet kan qen prkrahs t kandidatve far e ktheu kt takim pothuajse n nj miting. Nga ana tjrtr edhe pse ishin parashikuar pyetjet nga t rinjt, kjo gj nuk ka ndodhur.

 

Lexoni dhe kete

PS SHKODËR MBAN DËGJESËN E RADHËS NË NJËSINË RRETHINA

Taulant Shahmani dhe Valbona Doniku kane qene kandidatet e radhes qe kane prezantuar platformat e …