Monday , 17 December 2018

DY SHTETAS GODITEN ME GRUSHTA, NJERI PREJ TYRE QELLON ME ARME ZJARRI

Në Laç, pas një konflikti të çastit mes dy shtetaseve, ata janë goditur me grushte dhe sende të forta me njeri-tjetrin dhe njeri prej tyre ka qelluar me armë zjarri në ajer dhe është larguar.

Por, nuk ka pasur të lenduar nga të shtenat.

Policia ka shkuar menjehere në vendngjarje dhe fale veprimeve të shpejta hetimore ka identifikuar autorin e dyshuar, shtetasin Xh.L, që qelloi me arme zjarri në ajer.

Policia është vene në ndjekje të autorit dhe po punohet për kapjen e tij.

Lexoni dhe kete

AKSIONI NDAJ FISHEKZJARREVE DHE LENDEVE PLASESE

Plot 1136 subjekte të tregtimit të mjeteve piroteknike dhe fishekzjarreve, si dyqane të ndryshme, markete, …