DYSHJA BURRAJ – RROTANI NUK E NDALIN STËRVITJEN

Pavarësisht se të gjithë aktivitetet sportive janë ndërprerë, atleti i Vllaznisë Franko Burraj vijon të stërvitet, ndonëse në kushte jo normale. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur trajneri i tij Bruno Rrotani i cili ka shpjeguar edhe atë se çfarë po bëjnë gjatë kësaj periudhe për të ruajtur formën fizike sepse objektivi është renditja në top- listën e më të mirëve në Kampionatin Europian që do të zhvillohet në muajin gusht.
Franko Burraj është aktualisht sportisti më I mirë I Sportklub Vllaznia dhe pas sukseseve në garat e para të këtij viti, sigurisht që synon që këto suksese t’I vazhdojë edhe pak kësaj ndërprerje.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NË PARKET

Ndonëse gjysma e ekipeve pjesmarrëse të kampionatit kombëtar të basketbollit për meshkuj kishin kërkuar që …