Tuesday , 22 October 2019

E HENA PUSHIM KRIJON PAKENAQESI TEK QYTETARET

Pas do dite feste kombtare apo fetare, q i bie t jet n fundjave, dita e hn do bhet pushim. Ky vendim bhet edhe pr t respektuar Kodin e Puns. Kjo ka qene deklarata e zevendes kryeministrit Niko Peleshi me daten 1 prill.

Edhe kjo e hene per administraten ka qwene pushim per te respektuar pashken e ortodokseve, Per qytetaret Shkodran ky rikthim I pushimeve ne ditre jave eshte e gabuar pasi e marta shenon nje fluks.,Kjo gje eshte vene re tek nxjerrja e ertefikatave. Qytetaret Shkodrane e kane ironizuar duke thene se qeveria e ka pushim do tite jave.

Me vendimin e ri gjate ketij viti nenpunesit perfitojne 3 dite pushim festash te cilat jane ne fundjave por qe zevendesohen me te hena. Ky vendim ka sjelle pakenaqesi per qytetaret shkodrane pasi per sherbimet urgjente ju duhet qe te presin nga e premtja deri te marten.

Lexoni dhe kete

SEMINAR I RËNDËSISHËM NGA KOMPANIA “NIKO HAIR & COLOUR”

Kompania “Niko Hair & Colour”, distributor i dy kompanive më të mëdha “Nika Beauty Excellence …