E PA PRITUR / HASANI LARGOHET NGA VLLAZNIA

Edon Hasani është largimi i bujshëm nga Vllaznia në merkaton e janarit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht nga burime të sigurta në klubin shkodran, se gjatë ditëve të fundit mesfushori ka marrë një superofertë nga klubi iranian, Sepahan.

Në këtë të fundit ka luajtur për katër vite Xhevahir Sukaj, duke lënë përshtypje të shkëlqyera. Drejtuesit e Sepahanit kanë kontaktuar lojtarin dhe pak minuta më parë kanë zyrtarizuar marrëveshjen për një sezon e gjysmë dhe nëse gjërat shkojnë mirë, ai mund të zgjasë sërish kontratën. Ndërkaq, vetëm pak minuta më parë klubi ka nxjerrë edhe foton e prezantimit.

 

Lexoni dhe kete

GJOKA: VLLAZNIA E DETYRUAR TË FITOJË ME LUFTËTARIN

Humbja në Durrës javën e kaluar ka ndikuar jo pak tek Vllaznia megjithatë skuadra dhe …