Friday , 15 December 2017

E SULMOJN QENET E RRUGES, RREZOHET NGA BIÇIKLETA E MOSHUARA

Ka qenë duke ecur me bicikletë nga Bahçalleku kur në afërsi të Bexhistenit  I janë sulur dy qenë të rrugës duke e sulmuar. Si shkak I këtij sulmi dhe pamundësisë për tu mbrojtur duke qenë se ishte me biciletë 57 vjecarja me inicialet F.D nga Bahçalleku është përplasur për tokë, e për pasojë ka pësuar demtime të rënda. menjëherë kanë ndërhyrë disa banorë të zonës të cilët  kanë larguar qenët të cilët po e sulmonin 57 vjecaren, si dhe kanë dërguar atë në spitalin rajonal të Shkodrës.

Sipas policisë e cila ka marrë dëshmitë në vend ngjarje nga dëshmitarët ocular. Ndërhyrja e menjëhershme e banorëve të zonë ka shmangur tragjedi pasi sulmi I kafshëve ishte I egër. E ndërsa gruaja rrezikonte edhe të përplasej nga ndonjë automjet pasi ndodhej në koris të rrugës në momentin e sulmit. 57 vjecarja është dërguar në spitalin e Shkodrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana tjetër policia e Shkodrës ka nisur hetimin rreth këtij aksidenti për nxjerrjen e shkaqeve kryesore të aksidentit. Nga sa mësohet 57 vjecarja ndodhet në spitalin rajonal të shkodrës dhe po merr mjekimin e nevojshëm jashtë rrezikut për jetën. Për fat të mirë ajo nuk ka pasur kafshime nga qenët.

Lexoni dhe kete

TRAFIKONIN 45 KG MARIJUANË, NË PRANGA DY SHQIPTARË

Policia italiane ka arrestuar në flagrancë 3 persona, dy shqiptarë e një italian, me akuzën …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin