Breaking News

Edi Paloka dhe Edmond Spaho N/Kryetare, Ristani Sekretar i Pergjithshem

Partia Demokratike ka bėrė rikonfigurimin e strukturave drejtuese tė saj. Edi Paloka dhe Edmond Spaho jane zgjedhur nėnkryetarė tė Partisė demokratike ndersa posti i Sekretarit tė Pėrgjithshėm, fitohet nga Arben Ristani. Para fillimit tė votimeve pėr tė zgjedhur 22 krerėt e departamenteve dhe 6 sekretariateve tė PD-sė, kryetari Lulzim Basha u shpreh se gara ėshtė mes mė tė mirėve dhe se numri i madh i aplikantėve dhe cilėsia e tyre ishte njė lajm shum i mirė, pėr nisjen e re. Basha gjatė fjalė sė tij hapėse tė mbledhjes sė Kėshillit Kombėtar tė PD, ka pėrcaktuar synimet e partisė, ndėrsa ka theksuar se partia ėshtė ripėrtėrirė, por jo tjetėrsuar dhe se kjo dhe hapja duhet tė vijojė.

Arben Ristani ėshtė zgjedhur si numri 2 i Partisė Demokratike, pasi ka marrė numrin mė tė madh tė votave pėr Sekretarin e Pėrgjithshėm tė kėsaj force politike. Arben Ristani ka marrė 101 vota, pas tij me mė tepėr vota renditet Enkelejd Alibeaj me 85 vota, ndėrsa deputeti Eduard Selami mori 76 vota.

Lexoni dhe kete

PAA NIS PERGATITJET PER ZGJEDHJET LOKALE

Nga shkodra Partia Agrare Ambientaliste ka nisur pĆ«rgatitjet pĆ«r zgjedhjet lokale tĆ« 2019, nĆ« takim …