Tuesday , 16 August 2022

Edi Paloka dhe Edmond Spaho N/Kryetare, Ristani Sekretar i Pergjithshem

Partia Demokratike ka br rikonfigurimin e strukturave drejtuese t saj. Edi Paloka dhe Edmond Spaho jane zgjedhur nnkryetar t Partis demokratike ndersa posti i Sekretarit t Prgjithshm, fitohet nga Arben Ristani. Para fillimit t votimeve pr t zgjedhur 22 krert e departamenteve dhe 6 sekretariateve t PD-s, kryetari Lulzim Basha u shpreh se gara sht mes m t mirve dhe se numri i madh i aplikantve dhe cilsia e tyre ishte nj lajm shum i mir, pr nisjen e re. Basha gjat fjal s tij hapse t mbledhjes s Kshillit Kombtar t PD, ka prcaktuar synimet e partis, ndrsa ka theksuar se partia sht riprtrir, por jo tjetrsuar dhe se kjo dhe hapja duhet t vijoj.

Arben Ristani sht zgjedhur si numri 2 i Partis Demokratike, pasi ka marr numrin m t madh t votave pr Sekretarin e Prgjithshm t ksaj force politike.Arben Ristani ka marr 101 vota, pas tij me m tepr vota renditet Enkelejd Alibeaj me 85 vota, ndrsa deputeti Eduard Selami mori 76 vota.

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCËS BASHKËPUNËTORË NË VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit të Transparencës përsa i përket lëvizjes në çmime të …