Friday , 22 October 2021

EDI RAMA NË ASAMBLENË E OKB

Teksa mbajti fjalën e tij në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara, kryeministri Edi Rama vuri theksin te disa nga sfidat kryesore në botë.

Rama foli dhe për integrimin e Shqipërisë në BE.

Ai theksoi se vendi jonë është gati tani dhe BE duhet të bëjë pjesën e saj.

Gjatë fjalës së tij, Rama kërkoi gjithashtu që Serbia të njoh shtetin e Kosovës.

Lexoni dhe kete

BASHA: KRIZA E KORRUPSIONIT PO PËRKTHEHET NË RRITJE TË ÇMIMEVE

Në një dalje për mediat nga selia e PD, kryedemokrati Lulzim Basha, foli sërish për …