Saturday , 18 January 2020
Breaking News

EDI RAMA NUK KA QENE PJESE E MESHES SE PARE

Me 4 nentor 1990 Edi Rama nuk ka qene pjese e meshes se pare! Konfirmimi vjen nga Zef Gjoni krahu i djathte i dom Simon Jubanit ne organizimin e meshes se pare! Ndersa nuk mohon te kete qenw me daten 11 Nentor.

Kryeministri Rama deklaroi nje dite me pare se ka qene pjese e kremtimit te meshes se pare ndersa u mundua ta faktonte kete gje duke pershkuar edhe kushtet atmosferike te asaj dite. Kryeministri genjeu ne perkujtim te meshes se pare pasi asnjehere nuk ka qene me daten 4 nentor 1990 ne Shkoder e aq me pak pjese e meshes se pare te dhene nga dom Simon Jubani!

Po Rama nuk e la me kaq edhe ne statusin e tij ne Facebook deklaroi se me 4 Nentor ishte njeri prej prej atyre 300 vetve q n 4 nntor t 25 viteve m par ishin ne Rrmaj, por asnjeri prej deshmitareve ne kete ngjarje jubilare nuk e mban mend Edi Ramen ne kete meshe. Mesa duket marrja e meritave edhe per kete dite, ka shtyre kryeministrine qe te beje deklaraten e pavertete, e cila hidhet poshte nga te gjithe, por ja nga Rama.

Lexoni dhe kete

NDËRHYRJE NË URËN E MESIT

Me një gjatësi investimi prej 6 km aksi “Ura e Mesit – Kala e Drishtit” …