Tuesday , 18 January 2022

EDI RAMA PARALAJMËRON KRYEBASHKIAKËT

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar këtë të premte një takim me kryebashkiakët e vendit, duke i paralajmëruar disa herë se do të përballen me drejtësinë të vetëm nëse përzihen në afera korruptive.

Rama iu kërkoi krerëve vendorë t’i vënë gishtin kokës dhe të kuptojnë se mandati i tretë kërkon përkushtim të trefishtë.

Ai paralajmëroi kryebashkiakët të mos përzihen me prokurimet publike, të mos luajnë me një zjarr që do bëhet gjithnjë e më përvëlues.

Lexoni dhe kete

KRYESIA E PD PËRJASHTON SALI BERISHËN NGA PARTIA

Kryesia e PD ka përjashtuar nga Partia Demokratike ish-kryeministrin Sali Berisha dhe disa anëtarë të …