Sunday , 17 December 2017
Breaking News

EDICIONI I 11-te I EKSPOZITES “SALLONI I VJESHTES”

Pasditen e se Premtes eshte organizuar edicioni i 11-te i ekspozites “Salloni i Vjeshtes”. Nje ekspozite e organizuar nga Bashkia Shkoder ne bashkepunim me Galerine e Arteve Shkoder ne kuader te festave te flamurit. E pranishme ne hapjen e kesaj ekspozite ishte edhe kryebashkiakja e Shkodres, Voltana Ademi, e cila tha se mbeshtesim kete aktivitet per dy arsye kryesore.

Kuratoret e kesaj ekspozite ishin Sidi Kanani dhe Suzana Varvarica. Kjo e fundit foli per menyren e organizimit te kesaj ekspozite.

Ne kete ekspozite moren pjese 44 konkurente me rreth 50 punime te tyre. Nderkohe, ne fund çmimi fitues iu dha Artan Draçinit.

Lexoni dhe kete

“LUMTURI NE FUKARALLEK” MBUSH SALLEN E TEATRIT “MIGJENI”

Mbremjen e se Merkures u shfaq premiera e komedise “Lumturi ne Fukarallek” ne teatrin “Migjeni” …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin