Wednesday , 25 July 2018

EDICIONI I 5-te I “BEST 10 NORTH” NGA AGJENSIA E SPEKTAKLEVE “BUNA 1”

Ashtu si çdo vit, Agjensia e Spektakleve “Buna 1” organizoi evenimentin “Best 10 North”, ku u vleresuan figura te njohura me kontribute ne fushat e artit, kultures, sportit, politikes, biznesit, etj. Ky eshte edicioni i peste dhe pas votave te publikut shkodran, u shperndane edhe çmimet ne teatrin “Migjeni”. Presidenti i Agjensise se Spektakleve “Buna 1”, Arben Mazi thote se ka shume projekte, por duhet edhe mbeshtetja e Bashkise Shkoder qe ti vendos ne skene shfaqjet e tij.

Perveç fituesve ne fushat perkatese, u ndane edhe tituj te veçante, si per kampionin e Europes ne atletike Izmir Smajlaj dhe nenkampionin e Europes në peshëngritje, Erkand Qerimaj, qe moren titullin e larte “Krenaria e Shkodres”.

 

Lexoni dhe kete

NUMRI I VIZITOREVE PRANE MUZEUT “VENDI I DESHMISE DHE KUJTESES” NE RRITJE

Numri i vizitorëve ka njohur një rritje në 6 mujorin e parë të këtij viti …