Wednesday , 1 August 2018

EDICIONI I 9-te I KONCERTIT TE KOREVE NE ORATORIN “DON BOSKO”

Oratori “Don Bosko” ne qytetin  e Shkodres organizoi pasditen e se Dieles edicionin e 9-te te koncertit te koreve. Ky koncert u organizua me mesazhin “Kush kendon lutet 2 here” dhe moren pjese femije dhe te rinj nga qyteti i Shkodres, te cilet formuan 12 kore pjesemarrese. Dom Bledar Huba, drejtor i oratorit “Don Bosko”, tha se ky koncert ka rezultate te mira pasi ben bashke femije te realiteteve te ndryshme.

Me kete organizim nisin edhe festimet ne pritje te “Shen Gjon Boskos”, te cilen kjo famulli e kremton ne fund te muajit. Gjon Bosko eshte shenjt i koheve moderne, pajtori i studenteve dhe i botuesve.

Lexoni dhe kete

TAKIM SURPRIZE ME SHKRIMTARIN ZIJA VUKAJ

Aktorët e teatrit “Migjeni” organizuan pasditën e së enjtes një takim të thjeshtë në oborrin …