EDICIONI I 5-të I AKTIVITETIT “VJESHTA N’SHKODËR”

Bashkia Shkodër ka organizuar për të 5- in vit radhazi aktivitetin “Vjeshta n’Shkodër”.

Një aktivitet që realizohet në kuadër të promovimit të produkteve territoriale të 11 njësive administrative të Bashkisë së Shkodrës.

Në fjalën e saj, kryebashkiakja Voltana Ademi tha se kemi gjetur destinacione turistike të reja.

Njohja e territorit dhe promovimi i vlerave të tij në funksion të zhvillimit ekonomik dhe social është një nga prioritetet kryesore të politikave zhvilluese të Bashkisë Shkodër.

Lexoni dhe kete

LUMI DRIN “MBULOHET” NGA PESHQ TE NGORDHUR

Kjo ishte pamja e Lumit Drin në Lezhë këtë të merkure. Peshq te ngordhur kanë …