Monday , 25 October 2021

EDICIONI I KATERT I “BEST 10 NORTH” ME 25 JANAR

Agjensia e spektakleve “Buna 1” organizon per te katertin vit rradhazi edicionin “Best 10 North 2016”. Edicioni i ketij viti do te zhvillohet me 25 Janar ne teatrin “Migjeni”, ne oren 18:00. Votimet e fituesve te fushave te ndryshme jane mbyllur mbremjen e se Premtes. Zv/presidentja e Agjensise se spektakleve “Buna 1” Siiliana Mazi, tha se faqja ka pasur probleme, per shkak edhe te votave fallso, dhe si asnje vit tjeter nuk ka pasur kaq shume vota.

Mazi tha se cdo gje ka qene transparente, pasi votat kane qene te hapura.

Qellimi i ketij spektakli eshte perzgjedhja dhe nderimi i 10 personazheve me te mire te vitit, nga trevat e veriut,qe me punen dhe angazhimet e tyre kane spikatur me shume ne aktivitete te ndryshme.

Lexoni dhe kete

“GISHTËZAT”, SHFAQJE PËR FËMIJË NË AMBIENT TË HAPUR

E kishin përgatitur shfaqjen që të jepet në teatrin “Migjeni”, një shfaqje për fëmijë, me …