Saturday , 24 March 2018

EDUARD NDOCAJ NE “AUTOCHTHONOUS”

Do jem kandidat për kryetar të Bashkisë Lezhë në zgjedhjet e ardhëshme lokale që do mbahen në vitin 2019. Ka qenë kjo deklarata e ish- deputetit të Kuvendit të Shqipërisë dhe kryetarit të Partisë Bashkimi Demokristian Shqiptar Eduard Ndocaj në emisionin “ Autochthonous” në TV Rozafa.

Ndocaj foli edhe për qeversijen si dhe për protestën e opozitës që do mbahet me 27 janar. Ai u shpreh se e mbështes protestën e opozitës por nuk do jetë personalisht pjesmarrës. Ndocaj  u shpreh se vetëm reforma në drejtësi do nxjerr një herë e përgjithmonë vendin nga kriza e thellë që sipas tij e ka zhytyr trafiku I drogës dhe krimi I lidhur me shtetin.

Lexoni dhe kete

NGA SHKODRA, DEPUTETJA E PD GRIDA DUMA: PROKURORJA E PERGJITHSHME, POLITIKE

Kjo është stinë e protestave dhe ne nuk mund të ndalemi përballë një qeverie e …