Sunday , 17 February 2019

EDUART NDOCAJ DENONCON DEGRADIMIN E BUJQESISE NE ZADRIME

Kryetari i Bashkimit Demokristjan Shqiptar, ish deputeti Eduart Ndocaj ka denoncuar degradimin e bujqësisë në fushen e zadrimes në Lezhë.Sipas Ndocajt mijera hektarë tokë bujqësore në këtë zonë nuk punohet nga fermeret përshkak të kostos së lartë financiare, ndërsa akuzoi qeverinë se nuk po i mbështet fermeret me skema subvensionuese.

Kreu PBDKSH-se shtoi se shumë fermer në rajonin e Lezhës e kanë të lidhur jetesen e tyre me bujqësinë, ndaj qeveria shqiptare duhet ti ktheje sytë nga kjo zonë për ti dhënë zhvillim këtij sektori.

 

Lexoni dhe kete

“KURANI, NE JETEN E MUSLIMANEVE”

Pasditën e së mërkurës, Myftinia Shkodër organizoi aktivitetin me temë : “Kur’ani në jetën e …