EDUART NDOCAJ DO TE JETE KANDIDAT I AD-se PER BASHKINE LEZHE

Partia Aleanca Demokristjane ka nisur pergatitjet për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.Gjatë një takimi të zhvilluar me skrukturat e AD-së në Lezhë kryetari Zef Bushati, u shpreh se qëllimi i kësaj force politike është fitorja e Bashkisë së Lezhës me kandidaturen e Eduart Ndocajt.Sipas Bushatit drejtimi i Lezhës nga demokristjanet do të ishte në të mirë të qytetareve të kërij rajoni.

Sekretari i Pergjithshem i Aleances Demokristjane Eduart Ndocaj tha e Lezha ka nevoje për ndryshim dhe këtë duhet ta tregojmë në zgjedhjet e 30 qershorit.

Pas bashkimit të dy partive Demokristjane është vendosur që Eduart Ndocaj të jetë kandidat i AD-së për Bashkinë e Lezhës.

Lexoni dhe kete

“NJË QEVERI PËR NJERËZIT DHE JO PËR OLIGARKINË”

Partia Demokratike duket e vendosur në shpalosjen e denoncimeve dhe protestave ndaj qeverisë. Një gjë …