Saturday , 16 January 2021

EDUART NDOCAJ TE ENJTEN NE PARLAMENT!

Deputeti m i ri i Kuvendit t Shqipris, Eduart Ndocaj, do t bj betimin n Kuvend kt t enjte. Lajmin e ka br me dije kreu i demokristianve, Nard Ndoka.

Ndoka:T enjten betimi n Kuvendin e Shqipris i deputetit Eduart Ndocaj, aktualisht N/Kryetar i Partis Demokristiane t Shqipris. Zyrtarisht PDK me dy deputet n Kuvend, Kodi Zgjedhor dhe komisionert e PD-PS, penguan prfaqsimin me votn reale n Kuvend t alternativs Demokristiane, por si edhe ne raste t ngjashme, Demokristianve u zbresin Deputett nga qielli! Urime Eduartit, q zgjodhi alternativn Demokristiane pr ta prfaqsuar n Kuvend zrin e atyre q e votuan dhe atyre q nuk jua numruan, si dhe t mijra emigrantve q i penguan me ligj q t votojn.

Komisioni Qndror i Zgjedhjeve pranoi sot dorheqjen nga mandati t deputetit socialist Arben Ndoka, duke kryer edhe zvendsimin e tij me pasuesin.

Eduart Ndocaj do t marr mandatin e Ndoks, si emri q vinte n list pas Ndrec Deds q u zgjodh kryetar i bashkis s Kurbinit.

Trupa e Komisionit Qndror t Zgjedhjeve mori vendimin e kalimit t mandatit Eduart Ndocajt mes debatesh proceduriale, por votimi 4 me 3 n fund miratoi kt akt. Vendimi final i takon tani Kuvendit.

Lexoni dhe kete

MEDIU: TË PËRGATITEMI SI OPOZITË QË TË KEMI PËRGJIGJET E PROBLEMEVE

Këshilli drejtues i grave Republikane, i përbërë nga pedagoge, avokate, biznesmene dhe studente, zhvilluan një …