Monday , 28 September 2020

EDUART NDRECA EMEROHET PREFEKT I QARKUT LEZHE

Insitucioni i prefekti te t Lezhs tashm do t ket drejtuesin e ri. Eduart Ndreca pason n kt post Ndrec Deden e dorhequr pr t kandiduar pr postin e kreut t bashkis Mirdit. Prej 8 muajsh insitucioni i prefektit drejtohej nga sekretari i Prgjithshem Altin Jaku.Vendimi sht marr gjat mbledhjes s sotme t Kshillit t Ministrave.

Prefekti i Ri i Lezhs Ndreca vien nn radhet e Partis Socialiste, pasi m heret ka mbajtur postin e kreut t ksaj force politike pr Qytetin e Lezhs.Disa dit m par, deputeti i Lezhs, Eduart Ndocaj ishte konfliktuar verbalisht prmes mesazheve n Facebook me ish-prefektin Altin Jaku dhe kishte krkuar nga Partia Socialiste q t merreshin masa ndaj tij.

Msohet se Jaku e kishte fyer dhe krcnuar deputetin Eduard Ndocaj, i cili publikoi mesazhet telefonike n shtyp.

Lexoni dhe kete

STUHIA SHKAKTON DËME TË MËDHA NË SHKODËR

Stuhia e së premtes në mbrëmje dhe e orëve të para të së shtunës ka …