Eksploziv efektivit te burgut!

Nj sasi eksplozivi e vendosur n katin e 4 t nj apartamenti ne lagjen beselidhja te lezhes ka shprthyer mengjesin e te martes, por fatimrsisht nuk ka patur t lnduar por vetm dme materiale.Ngjarja eshte regjistruar rreth ors 4:00, ndrsa objekt i sulmit ka qen Paulin Deda efektiv i burgut t Shn Kollit n Lezh. Lnda plasese ishte vendosur n pjesn e poshtme t ders s shtpis, ndrsa n momentin e shprthimit 4 pjestart e familjs Deda kan qen n gjum.

Ngjarja ka shkaktuar panik tek banort e pallatit t cilt kan sinjalizuar menjher policin. Efektivi i burut t Shn Kollit Paulin Deda i cili ishte edhe objekt i sulmit e lidh ngjarjen me detyrn e tije, ndersa ka deklaruar se edhe me pare ka patur krcnime, por q asnj her nuk ishin marr seriozisht ato.

Policia po heton ne pisten e kercenimit ndaj efektivit te burgut te shenkollit, por ende nuk ka identifikuar asnje te dyshuar per ngjarjen.Uniformat blu t Lezhs kan krkuar ndihmn e esperteve t xhenjos pr t prcaktuar sasin dhe llojin e eksplozivit.Nga t dhnat e para sht br e ditur se autort e ksaj ngjarje nuk kan qen profesionist pasi kan ln shum gjurm, gje e cila sipas tyre do te ndihmoje ne identifikimin e autoreve te mundshem. Gjithashtu sht br e ditur se grupi hetimor do t marr ne hetim edhe tabulatet telefonike t gardianit pr t verifikuar telefonatat anonime qe jane bere ne drejtim te tij.

Lexoni dhe kete

TE SHTENAT ME ARME NE LEZHE, ENDE PA AUTOR

Policia ende nuk ka mundur të identikojë përsonin që qëlloi me bresheri arme pasditen e …