Monday , 11 December 2017

EKSPOZITA VETJAKE E SHPETIM GARUCIT

Piktori i njohur Shpetim Garuci prezantoi mbremjen e se Martes ekspoziten e tij vetjake ne qytetin e Shkodres. Kjo eshte ekspozita e tij e dyte pas asaj te organizuar ne vitin 2006. Ne kete ekspozite moren pjese autore te njohur te pikturave ne Shkoder, si edhe miq e te aferm te Shpetim Garucit. Ky i fundit u shpreh se kjo ekspozite vjen pas 11 vitesh pune, nderkohe qe ben nje dallim me ekspoziten e pare.

Ne kete ekspozite autori paraqiti 39 punime te tij, dhe ekspozita do te qendroje e hapur per pese dite me rradhe.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITE ME PIKTURA NGA DEPARTAMENTI I ARTEVE

Nje ekspozite e hapur me piktura te ndryshme u organizua kete te Shtune ne Prefekturen …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin