Saturday , 26 September 2020

EKSPOZIT ME LIBRA T SHQIPTARVE N MAL T ZI

N ambjentet e biblioteks Marin Barleti jan prezantuar 60 libra t autorve shqiptar n Mal t Zi. Drejtori i fondit pr mbrojtjen dhe realizimin e t drejtave t pakicave n Mal t Zi, Safet Kurtagiq pohon se synimi i ktij aktiviteti sht pr t vrtetuar edhe nj her bashkpunimin e ktyre dy vendeve.

Pakicat n shtetin fqinj n Malin e Zi kan nevoj pr tu mbshtetur m shum n projektet e tyre. Dhe jane financuar rreth 130 projekte. 60 librat jan ekspozuar n salln e biblioteks Marin Barleti.

Lexoni dhe kete

TURIZMI KULTUROR NË SHKODËR DREJT ZEROS

Një nga sitet më atraktive turistike sic është Kalaj Rozafa e Shkodrës, këtë vit është …