Friday , 24 January 2020

Ekzekutimi i Aliajt dhe Batrit, shoqerohen 30 persona

Mbi 30 prsona me background t njohur n botn e krimit gjat viteve t kaluar n Shkoder jan shoqruar n komisariatin e policis s metropolit verior gjat orve t fundit si t dyshuar mbi ekzekutimin mafioz t 40 vjecarit Edmond Batri dhe 37- vjecarit Admir Alija si dhe plagosjen e Amarildo Piranit. Pista kryesore e policis s Shkodres ka qn ajo e hakmarrjes ndaj edhe t shoqruarit jan prsona q n t kaluarn kan patur probleme mAlin dhe Batrin. Nga ana tjetr identifikimi I autorit vijon t mbett enigm kjo edhe pr shkakun se prsoni q ka qlluar me breshri kallashnikovi ndaj Alis dhe Batrit ka qn I maskuar.

Sipas deponimeve t dshmitarve n vedngjarje, pas motorciklets ka lvizur edhe nj automjet tjetr I bardh pa targa brenda t cilit kan qn prsona t maskuar, kjo gj bn t dyshoj grupin hetimor se krimi ka qn I mirorganizuar dhe autort kishin marr masat n rast se nuk do arrinin t eliminonin objektivin ather do t ndrhynte grupi tjetr, prsonat q ndodheshin n automjet.

Nga ana tjetr policia e Shkodres nuk ka akoma asnj informacion se kush ka qn shenjestra e ksaj ngjarjeje pasi edhe nga kqyrja e kufomave rezulton se si Alija ashtu edhe Batri te ken disa predha n kok cka bn t paqart objektin pasi t dy viktimat jan qlluar disa here. Nga ana tjetr ajo se cfar sht e sigurt ka t bj me faktin se 20 vjecari Pirani nuk ka lidhje me kt ngjarje, por thjesht ka qn duke qndruar me viktimat.

Lexoni dhe kete

DIGJET MAKINA E GARDIANIT TE BURGUT TE SHENKOLLIT

Një automjet në pronësi të një gardiani të burgut të Shënkollit është djegur gjatë natës …