Sunday , 23 February 2020
Breaking News

EMERGJENCAT CIVILE, MBLEDHJE NË BASHKINË VAU DEJËS

Këtë të premte në sallën e Këshillit Bashkiak Vau Dejës është zhvilluar një mbledhje për emergjencat civile. I pranishëm ishte edhe prefekti i Qarkut Shkodër, Çesk Millja, i cili kërkoi që të bëjmë bashkë organizimin e punës në shërbim të qytetarëve, si edhe të merren përgjegjësitë e institucioneve përkatës pëe të zgjidhur detyrat.

Ndërsa, kryetari i Bashkisë Vau Dejës, Mark Babani u ndal tek situata në shkolla, e kryesisht tek ngrohja.

Në këtë takim merrnin pjesë përfaqësues të institucioneve të ndryshme të Qarkut Shkodër.

Lexoni dhe kete

“KUR T’MBET DOPJOGJASHTA”

Nën moton “Kur t’ mbet dopjogjashta” këtë të premte kanë startuar aktivitetet për karnavalet në …