“EMOCION”, EKSPOZITA E MATURANTES EDONA SELMANI

“Emocion” eshte titulli i ekspozites se organizuar kete te Marte ne ambjentet e Prefektures se Qarkut Shkoder. Nje ekspozite e maturantes se gjimnazit “28 Nentori” Edona Selmani, qe kishte punuar rreth 30 piktura ne ekspoziten e saj te trete personale brenda dy vitesh. Selmani eshte fituese e ekspozites kombetare te muajit tetor, i shpallur si muaji i anti-trafikimit te qenieve njerezore, nen sloganin “Bashke ndalojme trafikimin”. Ajo foli per cmimin e fituar dhe ekspoziten e saj.

Nderkohe, per kete ekspozite dhane vleresimet e tyre edhe mesuesit e Selmanit.

Te pranishem ne kete ekspozite ishin miq, te aferm, por edhe njerez te artit ne qytetin e Shkodres, qe vleresuan pikturat e maturantes Selmani.

Lexoni dhe kete

GERMIMET ARKEOLOGJIKE NE KALANE E LEZHES

GĂ«rmimet arkeologjike nĂ« KalanĂ« e LezhĂ«s janĂ« ndĂ«rprere si rezultat i njĂ« proçesi gjyqĂ«sor, pĂ«r …