Friday , 25 September 2020

Emrat e PD- se per zgjedhjet e 21 Qershorit!

N prag t zgjedhjeve lokalete 2015- es prane selise blu ne Shkoder kane nisur te qarkullojne emrat e pare te kandidatve t munshm pr postin e kreut t Bashkis. Burime nga qendra bjn t ditur se jan duke u shqyrtuar disa kandidatura t mundshme si kandidat n zgjedhjet e 21 Qershorit. Sipas selis blu Bardh Spahija sht njri nga kandidaturat e mundshme t s djathtes pr postin e bashkis s Shkodres, kjo duke u nisur edhe nga mbshtetja q gzon nga kreu Basha si dhe nj pjes e antarsis s kryesis n qender.

Por edhe kreu aktual Lorenc Luka ka filluar t qarkulloj si kandidatur e mundshme n Tiran ndrsa Luka nuk prjashton mundsin e nj rikandidimi t mundshm t tij pr postin e kreut t bashkis si dhe marrjen e mandatit t tret kjo edhe pr shkak t mbshtetjes q gzon tek nj pjes e antarsis s kryesis s PD- s n qender dhe sidomos n qytetin e Shkodres.

T tjer emra si kandidatura t mundshme sht edhe ajo e ish- kreut t PD- s Astrit Bushati duke qn se ky I fundit gzon reputacion tek nj pjes e antaris s kryesis n Shkoder dhe prej vitesh ka drejtuar PD- e metropolit verior e pr shkak ka njohje t mira t bazes. Por si kandidatura e mundhsme po lakohet edhe antari i kryesis s PD- s Xhemal Bushati. Ndrkoh q lists s kandidatve t mundshm i sht shtuar edhe emri i ish- kreut t ERE- s Sokol Ramadanit. Ndrkoh q n shtypin e shkruar lakohet edhe emri I Qashif Hoxhs si kandidatur e mundshme pr postin e kryebashkiakut t Shkodres. Nga ana tjetr Dega e PD-s n Shkodr ka deklaruar se prgatitja e zgjedhjeve vendore nga ana e tyre ende nuk ka filluar si duhet. Procesi sht duke shkuar normalisht gjithsesi. Nuk ka ndonj gj t jashtzakonshme, pasi procesi nuk sht ende n fazn e seleksionimit.

Lexoni dhe kete

ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, PD SHKODËR ZGJEDH KANDIDATËT PËR DEPUTETË ME 30 SHTATOR

Partia Demokratike Shkodër do të zgjedh kandidatët për deputet me 30 shtator. Sekretari i Përgjithshëm …