Saturday , 20 January 2018

ENDE ASNJE NDERHYRJE NE UREN E SHEMBUR TE DROJES

Ende nuk ka nisur asnjë ndërhyrje për rindertimin e Ures së Drojes në Mamurras e cila u shmmb gjatë përmbytjeve të fundit.Për të kaluar nga njera ane e lumit në tjetrin, banoret lëvizin çdo ditë duke rrezikuar jeten, pasi kjo është mënyra e vetme dhe pa kosto financiare, ndërsa për nxënësit e shkolles së Shperdhetit është vënë në dispozion një mjet tranporti për të kaluar nga rruga e vjeter.Banore thonë se shëmbja e ures i ka izoluar, ndaj kërkojnë që të ndërhyhet sa më parë.

Ura pranë Mamurrasit u shemb me shpejtësi sapo nisi vërshimi i parë i lumit Droje, ndërsa ende nuk dihet se kur do të nise ndërhyrja për ndërtimin e sajë.Shembja e ures ka bllokuar lëvizjen prej disa javesh në rrugen nacionale Laç-Thumanë.

Lexoni dhe kete

TREGTARET TEK KISHA E LAÇIT NE SHENJESTREN E POLICISE

Tregtaret ambulant që operojnë në ambjentet përreth Kishës së Shna Ndout në qytetin e Laçit, …