Thursday , 22 February 2018

“ERDHA ZEMER, PRIT SE PO T’KALLXOJ”, SUKSES NE PALLATIN E KONGRESEVE

Pas suksesit te arritur per dy nete me rradhe ne teatrin “Migjeni” te qytetit te Shkodres, mjeshteri i madh Sander Ruçi organizoi edhe ne Tirane mbremjen e se Shtunes show-n me titull “Erdha zemer, prit se po t’kallxoj”. Koncerti u organizua ne pallatin e kongreseve, ku nuk nuk mungoi edhe pjesemarrja e kengetareve te njohur, si: Osman Mula, Kleopatra Dokli, Adnan Bala, Ervin Bushati, Klodiana Vata, Niki Mjeda, Bert Naraçi, Gledis Dume, Gresa Zefi dhe Mateus Frroku, nderkohe bashke me Sander Ruçin mori pjese ne aktrim edhe aktorja shkodran Zyliha Miloti. Pas koncertit, Sander Ruçi u shpreh mjaft i kenaqur per reagimin e publikut.

Edhe aktorja Miloti u shpreh e kenaqur me koncertin dhe e bindur se eshte pritur mire nga spektatori.

“Erdha zemer, prit se po t’kallxoj” eshte nje show-stand up me regji te vete Sander Ruçit  dhe skenografi te Hysni Halilit. Koncertin e plote do te keni mundesi ta ndiqni ne Tv Rozafa ne ditet ne vijim.

Lexoni dhe kete

4 MLN EURO PER RIKONSTRUKSIONIN E XHAMISE SE PLUMBIT

Qeveria e Turqisë pritet që të financojë një projekt për restaurimin e xhamisë së Plumbit …