Saturday , 25 November 2017

“ERDHA ZEMER, PRIT SE PO T’KALLXOJ”, SUKSES NE PALLATIN E KONGRESEVE

Pas suksesit te arritur per dy nete me rradhe ne teatrin “Migjeni” te qytetit te Shkodres, mjeshteri i madh Sander Ruçi organizoi edhe ne Tirane mbremjen e se Shtunes show-n me titull “Erdha zemer, prit se po t’kallxoj”. Koncerti u organizua ne pallatin e kongreseve, ku nuk nuk mungoi edhe pjesemarrja e kengetareve te njohur, si: Osman Mula, Kleopatra Dokli, Adnan Bala, Ervin Bushati, Klodiana Vata, Niki Mjeda, Bert Naraçi, Gledis Dume, Gresa Zefi dhe Mateus Frroku, nderkohe bashke me Sander Ruçin mori pjese ne aktrim edhe aktorja shkodran Zyliha Miloti. Pas koncertit, Sander Ruçi u shpreh mjaft i kenaqur per reagimin e publikut.

Edhe aktorja Miloti u shpreh e kenaqur me koncertin dhe e bindur se eshte pritur mire nga spektatori.

“Erdha zemer, prit se po t’kallxoj” eshte nje show-stand up me regji te vete Sander Ruçit  dhe skenografi te Hysni Halilit. Koncertin e plote do te keni mundesi ta ndiqni ne Tv Rozafa ne ditet ne vijim.

Lexoni dhe kete

PIKTORJA KOSTANDINA LUCA, HAP EKSPOZITEN NE LEZHE

Nxënësja e shkolles “Gjovalin Gjadri” Kostandina Luca është prezantuar me një ekspozite pikture të hapur …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin