Saturday , 25 November 2017

ERION TEMALI, NE TAKIMIN E 4-te TE FESTIVALIT LETRAR TE SHKODRES

Erion Temali ishte i ftuari i rradhes ne Festivalin Letrar te Shkodres. Temali eshte shkrimtari i katert qe merr pjese ne edicionin e 10-te te ketij festivali te kthyer ne tradite tashme ne qytetin e Shkodres dhe qe organizohet ne bibloteken “Marin Barleti”.

Tema e ketij takimi ishte “Proza e shkurter poetike ne krijimtarine letarare”. Sipas shkrimtarit Temali, njerezit jane me te interesuar te gjerat e shkurta dhe esenciale, gje qe te cilen proza e shkurte poetike e perfaqeson me se miri.

Ne kete takim moren pjese shkrimtare te njohur te qytetit te Shkodres, por edhe figura te tjera te artit.

Lexoni dhe kete

PIKTORJA KOSTANDINA LUCA, HAP EKSPOZITEN NE LEZHE

Nxënësja e shkolles “Gjovalin Gjadri” Kostandina Luca është prezantuar me një ekspozite pikture të hapur …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin