ERJON BRAE: NJE PERGJIGJE PER VOLTANEN…

Socialisti Erjon Brae ka reaguar ndaj kryetares s Bashkis s Shkodrs Voltana Ademi, pasi kjo e fundit n gazetn Shekulli, Koo Kokdhims, akuzon se Divjaka ka marr m shum fonde se Shkodra.

Nj prgjigje pr Voltann dhe prsri pr Koco K!
T dieln, Voltana e PD kish gjetur Koco K., pr t folur prsri pr idiotsin e saj q i vlen shum keto kohe dhe Koco K.:
Nnfinancimin e Shkodrs prmes Divjakes!!

Une nuk e di ne dine keta apo jo, por kuptoj mire se mllefi i tyre politik nuk i lejon te lexojne numrat, me keq-nuk i lejon te kuptojne pertej numrave.
Po e prsris;

Divjaka ka marr para nga buxheti i shtetit sa nje tribune, m e vogla, e stadiumit te Shkodrs.

Por, tani n Shkodr, t gjith po e kuptojne-pervec Voltanes se PD, se nuk kane marre para nga buxheti i shtetit me pak se Divjaka, por i kane marre Tiranes nje ekonomi te tere, ekonomine prej futbollit; Divjaka as qe duket ne horizont.

Nuk kam cte them me;
Thjesht, drejtuar Voltanes se PD dhe Koco K.:

Me jepni stadiumin dhe Kombetaren, t’u jap parate qe kemi marre nga buxheti i shtetit per Divjaken, meqe qenkeni te nenfinacuar, madje 5 here me pak se Divjaka.
Se fundi nje keshille kam:
Urreni, su ndaloj dot, por me karar se, injoranca del ne publik kur arsyeja arratiset pas urrejtjes”,
shkruan ne Facebook, Brace.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …