Monday , 24 February 2020

FADROMAT NISIN PUNEN NĖ STADIUMIN “LORO BORIĒI”

Gjatė vizitės sė tij nė Shkodėr, kryeministri Rama ka inaguruar edhe nisjen e punimeve tė rikonstruksionit tė stadiumit “Loro Boriēi”. Ndonėse Bashkia Shkodėr kishte deklaruar se punimet nuk mund tė nisnin pa patur njė projekt nė zyrat e saj, fadromat gjithsesi kanė nisur punėn paraditen e sė dielės pėr prishjen e tribunės qendrore. Ajo qė ka folur e para ka qenė Ministrja e Arsimit dhe e Sportit Lindita Nikolli dhe mė pas presidenti i Federatės Shqiptare tė Futbollit Armando Duka. Pėr t’i lėnė vendin pastaj kryeministrit Edi Rama i cili nė fjalėn e tij deklaroi se e po e mban premtimin qė u pati bėrė shkodranėve ndonėse shumėkush nuk besonte pėr ndėrtimin e kėtij stadiumi, duke shpresuar qė gjithēka tė ecė shpejt nė mėnyrė qė ndeshja me Serbinė tė luhet pikėrisht nė “Loro Boriēi”.

Puna sot ka nisur dhe tė gjithė tashmė shpresojnė qė ato tė mbarojnė nė kohė ndonėse jemi me shumė vonesė megjithatė nėse projekti ėshtė serioz gjithēka mund tė mbyllet nė kohė. E rėndėsishme ėshtė qė Shkodra tė ketė njė stadium bashkėkohor tashmė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA FITON EDHE KUPƋN E MINIFUTBOLLIT

Vllaznia nĆ« futboll pĆ«r femra dominon edhe nĆ« minifutboll dhe ka fituar edhe tĆ« parĆ«n …