Friday , 23 October 2020

FALJA E NAMAZIT TE KURBAN BAJRAMIT

Besimtaret mysliman kane falur namazin e Kurban Bajramit ne oret e par ate mengjesit. Ne xhamine Parruces falja e Namazit u drejtua nga Imam Naim Drijaj. Gjate fjales se tij Imami u ndal tek te jetuarit si mysliman ne te gjitha aspektet e jetes

Teologu ArbenHalluni beri thirrje qe ne emer te zotit te falim njeri tjetrin, edhe ne rastet e hasmerise pasi vetem ne kete menyre mund te kemi nje familje te shenjte

Gjate faljes se namazit besimtaret jane lutur per me shume paqe ne bote dhe me shume vepra te mira nga njerezimi

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: BRENDA VITIT PËRMBUSHIM ANGAZHIMIN PËR MAMOGRAFI NË ÇDO SPITAL RAJONAL

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Lezha deklaroi se brenda vitit do …