Wednesday , 23 September 2020

FAMILJA SHKAMI FAL FISIN E DUSHAJT, 6 FAMILJE DALIN NGA NGUJIMI

6 familje te gjithe kusherinj te Esat Dushajt I cili 23 dite me pare vrau 2 vellezerit Shkami kane dale nga ngujimi. Kjo pasi familja Shkami pranoj kerkesen e Misionareve te Paqes dhe pleqesise se fshatit Postrribe. Kryetari i Minisonareve te paqes tregoj per Tv Rozafa se si u arrit falja.Shullani thote se familja Shkami nuk vendosi asnje kusht, pervecse kusherinjte e Esatit nuk duhet te kene asnje lidhje apo te ndihmojne familjen e Esat Dushajt

Te nxjerresh nga ngujimi kusherinjte e Esatit ka qene e veshtire e sidomos 25 dite pas vrasjes, por familja Shkami kishte nje zemer te madhe thote Nikolle Shullani

Vrasja e 2 vellezerve Abdullah dhe Skender Shkami me 2 janar tronditi metropolin verior. Sot nga ky ngujim kane dale te gjithe te afermit e autorit me perjashtim te vellait dhe babait te tij.

Lexoni dhe kete

POLICIA E LEZHES DHE FNSH ZBARKOJNE NE TERREN

Në zbatim të planit operacional për mbajtjen nën kontroll të situatës kriminale dhe rendit publik, …