Tuesday , 28 February 2023

Familjaret e grabitur: Na u paraqiten si efektive policie!

Erdhen duke u prezantuar si punonjes policie me pretendimin se femijet e tyre kishin kryer nje krim ne emigrim dhe duhej te ushtrohej kontroll. Kol Gega nga kallmeti i lezhes dhe bashkshortja e tij kane rrefyer dinamiken e grabitjes qe u kreu pasditen e se merkuresne banesen e tij ku u mor nje shume e konsiderueshme parash. U ka hapur deren vete duke menduar se po vepron ne perputhshmeri me ligjin,por vetem pasi jane larguar grabitesit ka kuptuar se perse behej fjale.

Ne familjen Gega ishte deputeti i partise demokratike Aldo Bumci dhe kreu i kesaj force politike ne lezhe paulin marku. Sipas tyre krimi po gjen terren veprimi pasi policia po arreston njerez me vegla pune ndersa nuk arreston dot kriminelet.

Ne kallmet te lezhes tashme ndjehet pasiguria, pasi grabitja ka ndodhur diten, ne qender te fshatit dhe prane rruges.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI POLICOR “FIJET”

Policia e Shtetit vijon me fazën e dytë të planit operacional policor të koduar “Fijet”. …