Wednesday , 26 February 2020
Breaking News

FATMIR MEDIU TAKIM ME STRUKTURAT E PR-se NE LEZHE

Nga Lezha ku zhvilloi një takim me strukturat e partisë që ai drejton kreu u republikaneve Fatmir Mediu kërkoi ndryshim të kodit zgjedhor, duke thënë se listat e hapura janë mënyra më e mire që qytetaret të zgjedhin njeriun që dëshirojnë.Ne fjalen e tije Mediu u ndal dhe tek protesta e 16 shkurtit në Tiranë që sipas tijë do të jetë fillimi i pakthyeshem i rrezimit të Edi Rames.

Takimi i Partisë Republikane në Lezhë u shoqeruar me ndërprerje të energjisë elektrike në sallë, por Mediu nuk e nderpreu fjalen pavarësisht errësires dhe mungeses së fonisë.

Ndërkohë kreu i Partisë Republikanë në Lezhë Besnik Lleshi ftoi të gjithë qytetaret që ti bashkohen protestes së 16 shkurtit në Tiranë për ti thënë ndal Edi Rames.

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETËSI ÇMONTIMIN E GRUSHTIT TË SHTETIT

Pjesëmarrës në këtë grusht shteti është vetë qeveria dhe gjysmë-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …