“FEMIJET GEZOJNE” NE SHTEPINE E FEMIJEVE PARASHKOLLORE

Kthimi i shtepise se femijeve parashkollore 3-6 vjec ne nje qender kulturore, dhe gezimi per keto femije ka qene qellimi i aktiviteti te organizuar nga  shoqata ”Eko Mendje”. Aktiviteti u zhvillua ne shtepine e femijeve parashkollore 3-6 vjec ne qytetin e Shkodres. Ne kete aktivitet, pervec femijeve te kesaj shtepie moren pjese edhe femije te tjere, prinder dhe aktiviste te ”Eko Mendje”.

Ndersa, drejtoresha e kesaj shkolle, Arlinda Kruja, tha se ky aktivitet eshte pjese e planeve te kesaj shkolle qe keto femije te mos i lere brenda kornizave te shkolles, por ti beje pjese te komunitetit ku jetojne.
Festes se femijeve iu bashkuan edhe animatoret e veshur si personazhet me te dashura te perrallave per femije.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografĂ« dhe 2 piktorĂ« organizuan pasditĂ«n e sĂ« premtes njĂ« ekspozitĂ« nĂ« ambjentet e …