FEMRAT E VLLAZNISĖ DY HUMBJE NĖ LIGĖN E KAMPIONEVE

Kampionet e Shqipėrisė nė futboll pėr femra, vajzat e Vllaznisė sė Shkodrės, u kanė dhėnė fund pretendimeve tė tyre pėr kalimin nė turin e dytė tė Ligės sė Kampioneve. Pasi kanė humbur nė ndeshjen e parė ndaj vendasve tė Sarajevos me rezultatin e thellė 0-5 dy ditė mė parė, ato kanė pėsuar njė tjetėr humbje pasditen e djeshme. Kėtė herė ndaj kampiones turke Konak Belediyespor. Rezultati pėrfundimtar i kėtij takimi ka qenė 5-1 nė favor tė turkeve. Ndeshja ka nisur me gol pėr ta, por Bajraktari ka barazuar shifrat nė minutėn e 16-tė, duke dhėnė shpresat pėr njė rezultat pozitiv nė kėtė takim. Por nuk ka ndodhur kėshtu.

Vllaznia ka rezistuar vetėm nė pjesėn e pare, qė ėshtė mbyllur nė barazim 1-1, ndėrsa nė tė dytėn Konak do tė shėnonte edhe katėr gola tė tjerė, duke e fituar ndeshjen me rezultatin e thellė. Pas ndeshjeve tė raundit tė dytė, shkodranet nuk kanė mė asnjė pretendim pėr kalimin nė turin e dytė.

Nė ndeshjen e fundit, qė do tė luhet mė datė 16 gusht, ato do tė ndeshen me ekipin e Minskut, kampion i Bjellorusisė, ekip ky qė kryeson pėr momentin grupin me pikė tė plota. Kėsisoj mbyllet aventura e sivjetme e kampiones sė Shqipėrisė nė kėtė kompeticion, me dėshirėn pėr tė bėrė diēka tė mire, por ai u tregoi se sėrish jemi shumė larg nivelit tė tyre dhe duhet tė kalojnė edhe disa vite pėr t’iu afruar dhe pėr tė pretenduar.

Lexoni dhe kete

FSHB VENDOS: KAMPIONATI DO MBYLLET NƋ PARKET

NdonĆ«se gjysma e ekipeve pjesmarrĆ«se tĆ« kampionatit kombĆ«tar tĆ« basketbollit pĆ«r meshkuj kishin kĆ«rkuar qĆ« …