FESTA E ABETARES NE SHKOLLEN “PRENKE JAKOVA”

Nxënësit e klasës së parë në shkollën artistike “Prenkë Jakova” të qytetit të Shkodrës kanë festuar këtë të enjte festën e abetares. Të qeshur, por edhe mjaft të talentuar, 16 vogëlushë të kësaj shkolle kanë përfunduar abetaren. Një ditë e rëndësishme për to që përshëndetën me librin e parë të dijes. Për n/drejtoren e shkollës, Lindita Cungu, kjo festë është bërë traditë.

Gjithashtu, këta fëmijë janë të shkëlqyer në mësime, ku 13 prej tyre janë ekselentë në mësime.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “4 N 1” NE GALERINE E ARTEVE SHKODER

2 fotografë dhe 2 piktorë organizuan pasditën e së premtes një ekspozitë në ambjentet e …